top of page

להרשמה לקבלת עדכון כשיוצא פוסט חדש:

תודה על ההרשמה!

חיפוש

הפעם בנושא החלומות

כבר כמה פעמים בחיי ניסיתי להתחבר לעולם החלום. קראתי כמה ספרים בנושא וכתבתי בבקרים את מה שזכרתי מהחלומות בלילה. היתה לי משיכה לזה מכמה סיבות. זה משהו שקורה כל יום וזה זמן שאני פשוט מפספס ולא יודע מה קורה בו. שליש מהחיים אנחנו ישנים! גם כי עולם החלום הוא מעניין וקסום ואיך שדברים קורים שם אחרת תמיד סקרן אותי.

כותב כאן כמה דוגמאות לדברים שבחלום עובדים אחרת: למשל, ידעתם שאפשר לנשום גם כשהאף והפה סגורים? שמכשירים דיגטליים כמו פלאפון ושעון לא עובדים כמו שצריך? שאם תעבירו את האצבע שלכם דרך כף היד השניה האצבע תעבור? שמראות לא ישקפו את מה שאתם מצפים לראות? אולי בכלל לא תראו את ההשתקפות שלכם. שבדרך כלל מתגי חשמל לא עובדים? (כותב בדרך כלל כי בדיוק אתמול בלילה היה לי חלום שכן המתג הדליק וכיבה את האור :) אבל בהרבה חלומות אחרים הם באמת לא עבדו) באופן כללי עולם החלום הוא הרבה פחות יציב והרבה יותר גמיש. דברים שם כל הזמן בתנועה. כמו שאומרים שקורה גם ממש עכשיו רק שכאן יותר קשה לתפוס את זה.

דבר נוסף שתמיד קסם לי היא האפשרות לחלום ובזמן החלום להבין שאני בתוך חלום (או שהחלום בתוכי, אפשר ללכת עם הלופ הזה לנצח). בעצם שבאמצע חלום משהו נהיה מודע ואומר, רגע, זה בעצם חלום עכשיו. אני שוכב במיטה ומה שאני חווה כרגע הוא לא הגוף הפיזי שלי והמציאות היומיומית שלי. וואו. פעם ראשונה שזה קרה לי כל כך התרגשתי. כמו שמתרגשים שמצליחים טריק חדש במשהו אחרי שאתה מנסה המון זמן. כמו לגלות משהו מדהים וחדש שלא ידעת על קיומו. בגלל ההתרגשות מיד התעוררתי :)

יש דרכים שונות להגיע למצב הזה שנקרא חלום צלול. מה שעובד לי זה לעשות ׳׳בדיקות מציאות׳׳. זה אומר שבעצם במהלך היום שאני ער אני מידי פעם שואל את עצמי אם אני ער או חולם. זה עוצר אותי ושם אותי בנוכחות סקרנית וערה. אז אני עושה משהו שאם הייתי בתוך חלום היה קורה אחרת. למשל סותם את האף שלי ומנסה לנשום. אם הייתי מצליח זה היה אומר שאני חולם, ואם לא אז אני ער. חוץ מזה שבעצם העצירה אני מתרגל לעצור ואז גם בזמן החלום אני אעשה את זה ואז יותר סיכוי שאבין שאני חולם. חייבים לעשות את הבדיקה בנוכחות מלאה, באמת להאמין שיכול להיות שמה שקורה עכשיו הוא בעצם חלום. אם לא עושים את זה באופן כזה זה פשוט לא יעבוד כי גם בחלום אפילו אם תשאלו את עצמכם את השאלה תבוא המחשבה שתגיד שזה בטח לא חלום ותמשיכו לחלום כרגיל. צריך להיות בנוכחות וסקרנות אמיתית לדעת.

אשתף בחלום צלול שהיה לי לא מזמן, אחד החזקים והמציאותיים שהיו לי אי פעם. מאמין שהוא יתן טעימה קטנה מהפוטנציאל שיש לחקור ולגלות בעולם החלומות .

קראתי לו: ׳׳מטייל עם עליסה׳׳ זה התחיל בחלום מיני, רציתי לשכב עם מישהי. באיזשהו שלב, לא זוכר בדיוק למה הפעם, הבנתי שאני בתוך חלום. חשבתי רגע אם להמשיך בסצנת הסקס שהיתה שם. חלק בי אמר שזה הדבר הכי טוב לעשות כרגע. אבל היה קול אחר בתוכי שאמר שאולי יש משהו יותר עמוק לעשות כרגע עם החלום הזה. אז עצרתי. נשמתי. חשבתי. החלטתי לשנות כיוון. עפתי משם (כן אפשר לעוף בחלום!) והגעתי למעין כיכר של עיר עם המון אנשים. לא ידעתי מה לעשות אז החלטתי לשאול אנשים אם יש להם משהו להגיד לי. גם שאלתי אנשים אם יש להם אולי עצה שתעזור לריפוי של הבטן שלי (יש לי מחלה כרונית בבטן כבר יותר מעשור, ובינתיים לא מצאתי משהו שעוזר, ארחיב על זה וההתמודדות בפוסט אחר). לא קיבלתי כל כך תשובות. פתאום הגיעה דמות שמיד אמרה לי שאני אפגוש אותה עוד פעמים רבות בחלומות. זה עניין וריגש אותי. שאלתי אותה לשמה והיא ענתה שקוראים לה עליסה בארץ הפלאות! (לא פחות ולא יותר, בכבודה ובעצמה :)) קשה לתאר כמה הכל היה חי ואמיתי ויציב. החלום היה המון זמן. הסתובבנו ביחד ממקום למקום, בעיר, בטבע, ונתקלנו בדמויות נוספות, חלקן אנושיות חלקן יצורים שלא זיהיתי כלל. קרו המון דברים אבל אקצר ואגיע לסוף... אחת מהדמויות שהלכה איתנו הזיזה משהו והתגלתה מחילה באדמה. הייתי אחרון להיכנס והיה לי חשש מזה. חשש ממה שיהיה שם. התחלתי להיכנס ולפני שהספקתי פתאום שמתי לב שבתוך החלום אחת העיניים שלי עצומות. לא הבנתי למה וניסיתי לפתוח אותה. הדבר הבא שקרה הפתיע אותי מאוד. העין שנפתחה היתה העין בגוף הפיזי שלי וראיתי ממנה את החדר שלי, בעוד שחצי מהתודעה שלי עוד בתוך החלום. עצמתי אותה בחזרה כדי לחזור לחלום, הייתי שם עוד כמה שניות ואז כבר התעוררתי לגמרי וחזרתי לגוף.

אז מסתבר שיש הרבה מה ללמוד מחלומות. אשתף שלושה דברים שלמדתי מהם לאחרונה:

- בחלום המחשבות מסדרות ומארגנות את מה שקורה כדי שירגיש הגיוני ותואם את התפיסות שלי לגבי דברים. גם אם משהו לא הגיוני קורה, כמו שאני נמצא עכשיו בחלום בהודו אבל משהו זוכר שזה לא יכול להיות כי אני אמור להיות בישראל המחשבות יתרצו משהו שישכנע שזה הגיוני. אם אני פוגש אדם שאני לא בטוח מיהו המחשבות מיד יגידו מיהו, אפילו אם הוא בכלל נראה אחרת. אם יש מישהו מולי ואני לא בטוח איך הוא מרגיש כלפי המחשבות יספרו על כך סיפור. מה שמדהים זה שהבנתי מכך שזה בדיוק מה שקורה לי בזמן הערות. אני בכל מיני סיטואציות שיש בהן חוסר ידיעה, לגבי מה חושבים עלי למשל, והמחשבות שלי כל הזמן משלימות את התמונה עם איזשהו סיפור. בדרך כלל סיפור שמבוסס על ההיסטוריה שלי ואיך שאני רגיל לתפוס את העולם ואת עצמי. הסיפור הרגיל שלי למשל הוא שאם אני לא יודע מה אנשים חושבים אז זה בטח משהו שלילי, שאני כנראה איכשהו לא בסדר. מסתבר שרובנו מעדיפים את חוסר הנוחות של הפירוש המוטעה, והרבה פעמים הכואב, של המציאות מאשר את חוסר הנוחות והפחד של אי הידיעה. גם בחלום וגם בערות.

- החלום משקף את הדברים שחשובים לי או שאני עסוק בהם באותו הזמן בחיים. והוא עושה את זה בצורה מאוד כנה. כמו בחלום שהבאתי כדוגמא שבו בעיקר רציתי מיניות בתור התחלה. גם אם אני חושב שאני חופשי ממשהו כמו דאגה או התמכרות מסוימת, החלום יראה לי שאני לא. בחלום בעצם נחווה דברים שאנחנו עסוקים או מוטרדים מהם ביומיום בלי המיסוך של החשיבה והשליטה של האגו ואיך שהיינו רוצים להיות. זה פשוט מופיע בלי לשאול אותנו! אז זו הזדמנות לבדק בית של המצב הרגשי והנפשי שלנו בחיים.

- החלום מראה באופן ברור שיש יותר לחיים האלו מהמציאות היומיומית. עוד רבדים ומימדים של חוויה עם חוקים וערכים אחרים. שיש ערך למימדים האלו ולמה שנחווה בהם. ושאמרות כמו ''זה רק/סתם חלום'' רק משטיחות ומבטלות חוויה מאוד עמוקה ומעניינת שיש לה השלכות גם על ה''מציאות'' המקובלת. לקח לי זמן ולחלום מספר חלומות משמעותיים עד שהשכל הישר שלי כבר לא יכל לשים אותם בקופסא הרגילה של ''סתם חלום'' והבנתי שיש שם ובמקומות אחרים עולמות שלמים שניתן לחקור וללמוד מהם וגם מהצורה שבה הם מלמדים אותי על החיים כשאני ער. עם הזמן אני מרגיש שיש לי יותר גישה למצב התודעה שקיים בזמן החלום לא רק כשאני ישן. משהו שמסתכל אחרת על הדברים ונותן להם תחושה אחרת.

אם קראתם עד לכאן אז כנראה שחלומות מעניינים אותכם. אני ממש אשמח ליצור קשר עם אנשים שמתעניינים בעולם החלום והאפשרויות שלו. להחליף ידע ולספר אחד לשני על החלומות שלנו. אתם מאוד מוזמנים לפנות אליי אם בא לכם לשאול או לשתף בנושא. רק להגיד שאני לא מומחה בעניין, רק חוקר אותו בעצמי במשך השנים ולאחרונה מתעניין ומעמיק יותר. אם אתם חולמים וותיקים אז אשמח שתגידו לי, אני מחפש שותפים ומדריכים בתחום.

חלומות נעימים :)

ותבדקו רגע... אולי עכשיו אנחנו בעצם חולמים?


0 תגובות

Comments


bottom of page